Polecane produkty
Ray-ban sunglasses frame size

PRZEWODNIK PO ROZMIARACH

Jak znaleźć rozmiar okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych Ray-Ban?

TW przewodniku objaśniono sposób, w jaki należy wybrać odpowiedni rozmiar okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych biorąc pod uwagę rozmiar soczewek lub rozmiar aktualnych okularów.*

*Poradnik dotyczy wyboru rozmiaru takich modeli jak Ray-Ban Aviator, Ray-Ban Wayfarer, Ray-Ban Clubmaster i pozostałych modeli Ray-Ban.

Uwaga ważne: rozmiar standardowy jest odpowiedni dla większości ludzi, sprawdza się u ponad 90% naszych klientów. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie on odpowiedni również dla Ciebie.

Jeśli jest to Twoja pierwsza para okularów Ray-Ban to, aby określić poprawny rozmiar należy posłużyć się poniższą zasadą.

ZNAJDŹ TWÓJ ROZMIAR:

1

Weź do ręki kartę kredytową

Standardowa soczewka ma podobną szerokość, co krótszy bok karty kredytowej.

Jej szerokość odpowiada w przybliżeniu szerokości standardowych soczewek.

2

Stań przed lustrem

Przyłóż brzeg karty kredytowej do środka nosa.

Przed lustrem lub przed kamerą internetową umieść jedną krawędź karty kredytowej pośrodku nosa.Gdzie kończy się druga krawędź?

3

Jaki jest Twój rozmiar Ray-Ban?

Sprawdź, czy karta kredytowa jest w jednej linii z końcem oka.
A
Jeżeli krawędź karty kredytowej dotyka końca Twojego oka to powinien pasować Ci standardowy rozmiar
B
Jeżeli znacznie wychodzi poza obręb oka powinieneś nosić rozmiar Large
C
Natomiast jeśli krawędź karty nie sięga końca oka, należy wybrać rozmiar Large.

Co oznaczają numery umieszczone na oprawce okularów?

Jeśli masz starą parę okularów Ray-Ban i chcesz wiedzieć co oznaczają numery wytłoczone na wewnętrznej stronie zauszników, tutaj znajdziesz ich objaśnienie.

Rozmiar nie musi być dokładnie taki sam, gdyż zmienia się zależnie od modelu, ale jeśli wybierasz model podobny do starych okularów, wtedy warto sugerować się tymi informacjami.

Ray-ban sunglasses frame size

Zauszniki

Większość naszych okularów ma rozmiar wytłoczony na wewnętrznej stronie lewego zausznika(na odcinku, który opiera się na uchu). Zazwyczaj składa się z trzech liczb - czasami mogą być obecne tylko dwie - przykładowo: 50 20 150.
Trzecia liczba to długość zausznika, jest to wymiar bocznego odcinka oprawki podany w milimetrach.

Ray-ban sunglasses frame size

ŚREDNICA SOCZEWEK

SZEROKOŚĆ MOSTKA

Ray-ban sunglasses lens diameter

Soczewki

Pierwsza liczba to szerokość soczewek (50-20-150). Przedni rozmiar obejmuje średnicę soczewek i szerokość mostka w milimetrach, zwykle oddzielonych myślnikiem lub półpauzą (np.: 50 - 20).
Średnica soczewek to ich szerokość, mierzona od mostka, a szerokość mostka to odległość między soczewkami nad nosem, jak pokazano na rysunku poniżej. Czasami jest też podany pionowy rozmiar soczewek oraz długość zauszników.

Ray-ban sunglasses lens diameter

ŚREDNICA SOCZEWEK

Ray-ban sunglasses bridge width

Mostek

Druga liczba to szerokość mostka (50-20-150). Standardowa szerokość to 12-26 milimetrów. Rozmiar mostka to odległość między soczewkami.

Ray-ban sunglasses bridge width

SZEROKOŚĆ MOSTKA

Potrzebujesz pomocy?

"Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze idealnej pary okularów, prosimy o kontakt z nami,, z cała przyjemnością pomożemy Ci wybrać optymalny model odzwierciedlający styl.
Nie zapominaj, że oferujemy bezpłatną wysyłkę i bezpłatne zwroty, więc możesz bezproblemowo i spokojnie dokonać zakupu na stronach Ray-Ban.com.

Zobacz naszą ofertę okulary dla mężczyzn i okulary dla kobiet i okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn i okulary przeciwsłoneczne dla kobiet. Możesz nawet samodzielnie skomponować Twoje okulary.

JAK PORÓWNAĆ PRODUKTY?

Aby porównać, wybierz 2 produkty ze swojej kolekcji.