Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Z ostatnich badań, które nadal są w trakcie, wynika, że rozprzestrzenianie się wirusa przez kontakt z oczami jest możliwe, ale rzadkie. Badania wykazały jedynie niewielką ilość wirusa we łzach zarażonych osób. W związku z tym, zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), należy podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności zapobiegające dotykaniu oczu.

Okulary stanowią potencjalną ochronę przed COVID-19, ale ochrona ta ogranicza się jedynie do osłoniętej części oczu. Wirus może nadal dostać się do oczu przez otwarte przestrzenie po bokach okularów czy nad i pod oprawkami. Zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) należy podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności zapobiegające dotykaniu oczu.

Uważa się, że wirus wywołujący COVID-19 może utrzymywać się na niektórych powierzchniach przez kilka godzin lub dni. Dlatego zaleca się regularne czyszczenie okularów. Zwykłe mydło do rąk lub spray do czyszczenia okularów zawierający środki czyszczące powinny wystarczyć do skutecznego usunięcia potencjalnie niebezpiecznych mikroorganizmów. Nie zaleca się czyszczenia okularów produktami antybakteryjnymi, takimi jak środki dezynfekujące do rąk lub do czyszczenia powierzchni domowych. Często zawierają one alkohol i substancje chemiczne, które mogą uszkodzić powierzchnię soczewek.

Liczne badania wykazały związek między długotrwałym patrzeniem w ekran i dyskomfortem i zmęczeniem oczu. Powodem dolegliwości może być suchość powierzchni oka (wynikająca z rzadkiego mrugania). Aby im zapobiec, należy przestrzegać zasady 20-20-20, czyli co 20 minut robić przerwę na 20 sekund i patrzeć na odległość 6 metrów (20 stóp). Można również wyregulować jasność ekranu, zwiększyć rozmiar czcionki i zredukować odblaski, stosując odpowiednie oświetlenie.

Mamy zdecydowany zamiar utrzymać stały poziom zaufania wśród naszych klientów. Obecnie nasze zakłady na całym świecie, w tym magazyny, laboratoria i zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Chinach, są otwarte i działają. Zdecydowaliśmy się na częściowe ograniczenie naszej produkcji w celu wdrożenia restrykcyjnych procedur w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.  W Luxottica jednak zawsze dbamy o wysoki stan magazynowy, więc możemy zapewnić dostępność wszystkich produktów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nasz pionowo zintegrowany łańcuch dostaw pozwala nam mieć pełny ogląd na procesy produkcyjne i dystrybucyjne.  Produkty, które opuszczają nasz zakład produkcyjny, przy zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i higieny, są pakowane i wysyłane przez dokładnie przeszkolonych pracowników, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych kontroli.

Każda para okularów przeciwsłonecznych mierzona przez klientów jest czyszczona chusteczkami antybakteryjnymi przed odłożeniem na regał. Warto również pamiętać, że kupując oprawki, klient otrzymuje całkowicie nową parę z naszego magazynu, która nie była mierzona przez innych klientów.

Nasze produkty wytwarzane są w jednym z zakładów produkcyjnych należących do Luxottica, w Stanach Zjednoczonych, Włoszech lub Chinach, w zależności od produktu. Produkty, które opuszczają nasz zakład produkcyjny, są pakowane i wysyłane przez dokładnie przeszkolonych pracowników, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych kontroli.

Tak. Produkty, które opuszczają nasz zakład produkcyjny, są pakowane i wysyłane przez dokładnie przeszkolonych pracowników, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych kontroli. Ponadto zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia otwieranie paczek z Chin, Włoch i innych krajów, w których odnotowano przypadki COVID-19, nie wiążę się z zagrożeniem.

Koronawirusy mają słabą zdolność do przetrwania w środowisku zewnętrznym, więc prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa na towarach przewożonych przez kilka dni lub tygodni w temperaturze otoczenia jest niskie. Zgodnie z obecną wiedzą naukową koronawirusy rozprzestrzeniają się jedynie drogą kropelkową.

Współpracujący z nami kurierzy wykorzystują swoją sieć logistyczną tak, aby zminimalizować wpływ epidemii na świadczone usługi, dzięki czemu możemy nadal zapewnić naszym klientom możliwie jak najlepszą obsługę."

Przy zakupie online unikasz bliskiego kontaktu z potencjalnie chorymi osobami. Wszyscy współpracujący z nami kurierzy stosują ścisłe procedury mające na celu zapewnienie przestrzegania wszelkich niezbędnych środków ostrożności.

W zależności od kuriera, można skorzystać również z dostawy bez kontaktu z kierowcą, w przypadku której paczki dostarczane są pod drzwi lub w inne wyznaczone miejsce, bez jakiejkolwiek osobistej interakcji, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania wirusa i chronić zdrowie klienta i kuriera.

** Powołujemy się w odpowiedziach na wytyczne amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), które jest międzynarodowym organem ds. zdrowia.

Standardowe : Kultowe soczewki G-15 i B-15, początkowo przeznaczone do użytku wojskowego, zapewniają optymalny poziom jasności widzenia, komfortu i ochrony. Są idealne do codziennego użytku.

Gradalne : Soczewki wpisujące się w najnowsze trendy, dostępne w szerokiej gamie ekscytujących kolorów i zapewniające wyjątkowy wygląd.
•   Jednokolorowe soczewki gradalne Ray-Ban® charakteryzują się płynnym przejściem z koloru kryjącego w przezroczysty o tej samej tonacji.
•   Dwukolorowe soczewki gradalne Ray-Ban® są produkowane z wykorzystaniem opatentowanej technologii umożliwiającej stworzenie dwukolorowych kombinacji z efektem cieniowania.
•   Ray-Ban® oferuje również asortyment lustrzanych soczewek gradalnych, które łączą w sobie rewelacyjny blask lustrzanej powłoki i wyszukany efekt cieniowania typowy dla soczewek gradalnych.

Lustrzane/Flash : Zaawansowany proces technologiczny kryjący się za powłoką lustrzaną zapewnia dodatkową ochronę przed blaskiem słońca i odblaskami, dając jeszcze większy komfort widzenia. Różnica między soczewkami lustrzanymi i Flash tkwi w temperaturze barwy: soczewki lustrzane mają zimne odcienie, a Flash – ciepłe.

Polaryzacyjne : Soczewki polaryzacyjne Ray-Ban® nie tylko redukują odblask i poprawiają kontrast, ale również polepszają jasność widzenia i zmniejszają zmęczenie oczu. Wszystkie soczewki polaryzacyjne Ray-Ban® oznaczone są charakterystyczną literą „P” obok umieszczonego na prawej soczewce logo Ray-Ban® oraz pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Chromance : Soczewki te regulują natężenie światła, poprawiając jakość kolorów. Mogą być używane do uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu, a zawarte w nich filtry polaryzacyjne eliminują odblaski i odbicia, zapewniając optymalną jasność widzenia.

Evolve : Soczewki fotochromowe, które dostosowują się do warunków oświetlenia, zmieniając kolor.

Kolekcja Legendy : Inspirowana indywidualnością i autoekspresją typową dla lat 60. kolekcja Legendy łączy w sobie szyk retro z innowacyjnymi rozwiązaniami nowoczesności, w trzech oryginalnych kolorach vintage.

Obecnie personalizacja szkiel korekcyjnych w okularach przeciwslonecznych Ray-Ban przez nadrukowanie na nich naszego logo jest niemozliwa. Innowacyjnosc produktów i wzorów jest priorytetem dla marki Ray-Ban, dlatego byc moze bedzie to mozliwe w przyszlosci.

Nasz konfigurator REMIX może odrzucić niektóre wyrazy wybrane do wygrawerowania na produktach Ray-Ban, jeżeli są obraźliwe lub chronione prawami autorskimi. Oprogramowanie cenzurujące zamieni odrzucone słowa lub litery na gwiazdki, a okulary lub etui będą opatrzone dokładnie takim grawerunkiem, jaki przedstawiono na stronie internetowej.

Powodem odrzucenia danego słowa lub zwrotu przez REMIX mogą być między innymi: wulgaryzmy, niestosowne zwroty kolokwialne, wyrażenia zachęcające do przemocy, treści naruszające znaki towarowe osób trzecich lub prawa własności intelektualnej.

Oferujemy bezpłatną wysyłkę wszystkich zamówień złożonych na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać, że nie zapewniamy dostawy do hoteli, skrzynek pocztowych, obiektów wojskowych i na wyspy Channel Islands.

Gdy twoje zamówienie zostanie wysłane, otrzymasz wiadomość e-mail z numerem śledzenia przesyłki UPS oraz linkiem do strony UPS, na której można sprawdzić aktualną lokalizację przesyłki.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie dostępnymi

EKOLOGICZNA WYSYŁKA
Będziemy dostarczać przesyłki za pośrednictwem dostawców stosujących ekologiczne rozwiązania ograniczające wpływ na klimat. Czas dostawy wynosi 7 dni roboczych i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Opcja ekologicznej wysyłki jest realizowana przez dostawców stosujących zrównoważone rozwiązania zmniejszające wpływ na klimat. Dostarczenie przesyłki może trwać do 7 dni roboczych. 

Dostawcy obliczają emisję dwutlenku węgla od momentu odbioru przesyłki do jej dostawy; Emisja dwutlenku węgla jest następnie równoważona poprzez projekty służące ochronie klimatu, obejmujące zalesianie, energię odnawialną, utylizację odpadów, energię wiatrową i inne, wspierane przez firmy logistyczne.

Usługa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla jest weryfikowana przez certyfikowaną firmę audytorską (np. Société Générale de Surveillance).

Poniżej znajduje się lista dostawców Ekologicznej Przesyłki

- UPS: https://www.ups.com/it/en/help-center/shipping-support/carbon-neutral/recipient.page?loc=en_IT

*Mogą obowiązywać pewne wyłączenia.

Możesz sprawdzić status swojego zamówienia, logując się na swoje konto Ray-Ban.com. Możesz też po prostu wpisać numer zamówienia i adres e-mail na stronie dostępnej w menu Moje konto, Moje zamówienia w lewym górnym menu naszej witryny.

Jeśli nie otrzymasz swojego zamówienia w ciągu 5 dni, prosimy o skontaktowanie się z UPS, podając numer śledzenia przesyłki, lub z naszym działem obsługi klienta.

Oferujemy 60-dniowy okres zwrotu w okresie świątecznym (wszystkie zamówienia złożone między 11.03.22 a 12.12.22), z wyjątkiem produktów personalizowanych (REMIX), ponieważ takie produkty są wykonywane na specjalne zamówienie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie dostępnymi pod adresem

W razie potrzeby możesz również zadzwonić do naszego działu obsługi klienta, który chętnie udzieli pomocy.

Rozmiar standardowy jest odpowiedni dla większości osób (ponad 90% naszych klientów).

Więcej informacji o rozmiarach okularów Ray-Ban® oraz o tym, jak dobrać właściwy rozmiar oprawek, można znaleźć w naszym oficjalnym Przewodniku po rozmiarach.

Aby anulować ostatnio złożone zamówienie, prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta, a my dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoją prośbę.

Należy jednak pamiętać, że nasz system jest zaprojektowany do realizacji zamówień w bardzo krótkim czasie, dlatego po upływie godziny nie możemy zagwarantować, że będzie możliwe anulowanie zamówienia, gdyż mogło ono już wejść w proces wysyłki.

Kontakt z Obsluga Klienta Ray-Ban jest bardzo prosty:
Mozesz skorzystac z formularza Kontakt na stronie internetowej (w stopce).

Mozesz zadzwonic do nas na numer 00800 1215252, Poniedziałek-Piątek|Sobota i niedziela w godzinach 10:00-19:00|Zamknięty, we wszystkich sprawach zwiazanych z zamówieniami i zwrotami.

Wiemy, jak frustrujący może być brak dostępności wybranego produktu. Niestety z uwagi na dużą liczbę zamówień otrzymywanych podczas trwania Cyber Week może okazać się, że wyczerpano zapasy wybranego artykułu. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia w przypadku braku możliwości jego skompletowania.

W takiej sytuacji otrzymasz automatyczną wiadomość e-mail informującą o anulowaniu, a preautoryzowana kwota płatności zostanie automatycznie odblokowana.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z takiej sytuacji. Niestety nie jesteśmy w stanie określić, kiedy produkt będzie ponownie dostępny w magazynie, więc zalecamy uważne śledzenie aktualizacji udostępnianych na naszej stronie internetowej i/lub zamówienie naszego newslettera. 

Fałszerstwo to nielegalne działanie, które nie tylko negatywnie wpływa na firmy i marki, ale może również powodować poważne szkody dla zdrowia konsumentów kupujących produkty niespełniające standardów jakości. 

Luxottica aktywnie angażuje się w walkę z fałszerstwem, za pośrednictwem powołanych do tego zespołów na całym świecie.

Rozwój internetu spowodował gwałtowny wzrost liczby nowych fałszerzy wykorzystujących strony internetowe, platformy handlowe i media społecznościowe. 

Wraz ze zmieniającymi się realiami Luxottica stale ulepsza i rozszerza swoje działania w zakresie ochrony marki. Oprócz stałego monitorowania sytuacji w internecie, współpracujemy z lokalnymi wyspecjalizowanymi instytucjami, w tym organami celnymi i organami ścigania, w celu przechwytywania podrobionych produktów w urzędzie celnym i zwalczania całego nielegalnego łańcucha produkcyjnego. 

W 2020 r. Luxottica zgłosiła i doprowadziła do usunięcia ponad 297 tys. ofert podrobionych produktów opublikowanych na platformach handlowych oraz 72 210 profili i postów promujących podrobione produkty lub zawierających oszukańcze reklamy w mediach społecznościowych, doprowadzając do zamknięcia ponad 2600 witryn internetowych na całym świecie.

Rosnąca popularność mediów społecznościowych przyczyniła się do wzrostu zagrożenia fałszerstwem i rozwinięcia bardziej zaawansowanych technik oszustwa. Fałszerze stają się coraz bardziej wyrafinowani i niebezpieczni.  

W ramach naszych badań odkryliśmy, że tysiące użytkowników mediów społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook, padło ofiarą zaawansowanych oszustw, w których wykorzystano markę Ray-Ban do przyciągnięcia konsumentów i przechwycenia ich danych osobowych. 

Luxottica nie ma żadnego związku z tymi witrynami i inicjatywami – zdecydowanie zalecamy użytkownikom zachowanie szczególnej czujności przy podawaniu swoich danych osobowych w internecie. 

Oszuści mogą włamać się na konta użytkowników, kradnąc ich dane osobowe i hasła. Bardzo często użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że ich konta zostały przejęte, co naraża na poważne ryzyko ich profile na wszystkich innych witrynach lub platformach, na których używają oni tych samych danych uwierzytelniających. 

Istnieją strony internetowe, takie jak haveibeenpwned.com, które pozwalają użytkownikom sprawdzić, czy ich dane uwierzytelniające zostały ujawnione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa. Jeśli twoje konto zostało zhakowane lub podejrzewasz, że dane uwierzytelniające mogły zostać skradzione w przeszłości, zdecydowanie zalecamy zmianę wszystkich kont i aktywowanie uwierzytelniania dwuetapowego, gdy tylko jest ono możliwe.

W odniesieniu do mediów społecznościowych warto stosować się do poniższych wskazówek i rad: <br>

https://help.instagram.com/369001149843369
https://help.instagram.com/149494825257596
https://www.facebook.com/help/213481848684090
https://www.facebook.com/help/285695718429403

Jeśli chcesz zgłosić podejrzaną ofertę, witrynę, profil lub post w mediach społecznościowych, skorzystaj z formularza:
https://www.ray-ban.com/poland/report-fakes