Częste pytania

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Standardowe : Kultowe soczewki G-15 i B-15, początkowo przeznaczone do użytku wojskowego, zapewniają optymalny poziom jasności widzenia, komfortu i ochrony. Są idealne do codziennego użytku.

Gradalne : Soczewki wpisujące się w najnowsze trendy, dostępne w szerokiej gamie ekscytujących kolorów i zapewniające wyjątkowy wygląd.
•   Jednokolorowe soczewki gradalne Ray-Ban® charakteryzują się płynnym przejściem z koloru kryjącego w przezroczysty o tej samej tonacji.
•   Dwukolorowe soczewki gradalne Ray-Ban® są produkowane z wykorzystaniem opatentowanej technologii umożliwiającej stworzenie dwukolorowych kombinacji z efektem cieniowania.
•   Ray-Ban® oferuje również asortyment lustrzanych soczewek gradalnych, które łączą w sobie rewelacyjny blask lustrzanej powłoki i wyszukany efekt cieniowania typowy dla soczewek gradalnych.

Lustrzane/Flash : Zaawansowany proces technologiczny kryjący się za powłoką lustrzaną zapewnia dodatkową ochronę przed blaskiem słońca i odblaskami, dając jeszcze większy komfort widzenia. Różnica między soczewkami lustrzanymi i Flash tkwi w temperaturze barwy: soczewki lustrzane mają zimne odcienie, a Flash – ciepłe.

Polaryzacyjne : Soczewki polaryzacyjne Ray-Ban® nie tylko redukują odblask i poprawiają kontrast, ale również polepszają jasność widzenia i zmniejszają zmęczenie oczu. Wszystkie soczewki polaryzacyjne Ray-Ban® oznaczone są charakterystyczną literą „P” obok umieszczonego na prawej soczewce logo Ray-Ban® oraz pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Chromance : Soczewki te regulują natężenie światła, poprawiając jakość kolorów. Mogą być używane do uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu, a zawarte w nich filtry polaryzacyjne eliminują odblaski i odbicia, zapewniając optymalną jasność widzenia.

Evolve : Soczewki fotochromowe, które dostosowują się do warunków oświetlenia, zmieniając kolor.

Kolekcja Legendy : Inspirowana indywidualnością i autoekspresją typową dla lat 60. kolekcja Legendy łączy w sobie szyk retro z innowacyjnymi rozwiązaniami nowoczesności, w trzech oryginalnych kolorach vintage.

Obecnie personalizacja szkiel korekcyjnych w okularach przeciwslonecznych Ray-Ban przez nadrukowanie na nich naszego logo jest niemozliwa. Innowacyjnosc produktów i wzorów jest priorytetem dla marki Ray-Ban, dlatego byc moze bedzie to mozliwe w przyszlosci.

Nasz konfigurator REMIX może odrzucić niektóre wyrazy wybrane do wygrawerowania na produktach Ray-Ban, jeżeli są obraźliwe lub chronione prawami autorskimi. Oprogramowanie cenzurujące zamieni odrzucone słowa lub litery na gwiazdki, a okulary lub etui będą opatrzone dokładnie takim grawerunkiem, jaki przedstawiono na stronie internetowej.

Powodem odrzucenia danego słowa lub zwrotu przez REMIX mogą być między innymi: wulgaryzmy, niestosowne zwroty kolokwialne, wyrażenia zachęcające do przemocy, treści naruszające znaki towarowe osób trzecich lub prawa własności intelektualnej.

Oferujemy bezpłatną wysyłkę wszystkich zamówień złożonych na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać, że nie zapewniamy dostawy do hoteli, skrzynek pocztowych, obiektów wojskowych i na wyspy Channel Islands. 

Gdy twoje zamówienie zostanie wysłane, otrzymasz wiadomość e-mail z numerem śledzenia przesyłki UPS oraz linkiem do strony UPS, na której można sprawdzić aktualną lokalizację przesyłki. 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie dostępnymi

ODPOWIEDZIALNY PROCES WYSYŁKI
Odpowiedzialna wysyłka jest realizowana przez dostawców usług logistycznych przy użyciu rozwiązań ograniczających emisje. Dostawa może potrwać do 5 dni roboczych.

Ta opcja wysyłki obejmuje:
1. Pełną obsługę lądową: przesyłki obsługiwane przez ciężarówki. Emisje związane z transportem są redukowane poprzez korzystanie wyłącznie z transportu lądowego zamiast innych dostępnych środków transportu, które charakteryzują się wyższym poziomem emisji. Nie dotyczy tych miejsc docelowych, w których inne sposoby wysyłki nie są dostępne; mogą obowiązywać inne wyłączenia.
2. Program kompensacji emisji (jeśli oferowany przez wybranych przewoźników): dostawcy obliczają emisję dwutlenku węgla od momentu odbioru przesyłki do jej dostawy; Emisja dwutlenku węgla jest następnie równoważona poprzez projekty służące ochronie klimatu, obejmujące zalesianie, energię odnawialną, utylizację odpadów, energię wiatrową i inne, wspierane przez firmy logistyczne. Certyfikowana firma audytorska (tj. Société Générale de Surveillance) weryfikuje usługę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Poniżej znajduje się lista dostawców usług logistycznych, którzy mogą zapewnić rekompensatę emisji:
UPS: https://about.ups.com/gb/en/our-company/governance/carbon-neutral-credentials.html
GLS: https://gls-group.com/GROUP/en/our-responsibility/thinkgreen

*Mogą obowiązywać pewne wyłączenia.

Możesz sprawdzić status swojego zamówienia, logując się na swoje konto Ray-Ban.com. Możesz też po prostu wpisać numer zamówienia i adres e-mail na stronie dostępnej w menu Moje konto, Moje zamówienia w lewym górnym menu naszej witryny.

Jeśli nie otrzymasz swojego zamówienia w ciągu 5 dni, prosimy o skontaktowanie się z UPS, podając numer śledzenia przesyłki, lub z naszym działem obsługi klienta.

Możesz zwrócić produkty zakupione na stronie Ray-Ban.com w terminie 45 dni od odebrania przesyłki, z wyjątkiem produktów personalizowanych (REMIX), ponieważ takie produkty są wykonywane na specjalne zamówienie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zapoznać się z informacjamio dostawie dostępnymipod adresem

W razie potrzeby możesz również zadzwonić do naszego działu obsługi klienta, który chętnie udzieli pomocy.

Rozmiar standardowy jest odpowiedni dla większości osób (ponad 90% naszych klientów).

Więcej informacji o rozmiarach okularów Ray-Ban® oraz o tym, jak dobrać właściwy rozmiar oprawek, można znaleźć w naszym oficjalnym Przewodniku po rozmiarach.

Aby anulować ostatnio złożone zamówienie, prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta, a my dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoją prośbę.

Należy jednak pamiętać, że nasz system jest zaprojektowany do realizacji zamówień w bardzo krótkim czasie, dlatego po upływie godziny nie możemy zagwarantować, że będzie możliwe anulowanie zamówienia, gdyż mogło ono już wejść w proces wysyłki.

Kontakt z Obsluga Klienta Ray-Ban jest bardzo prosty:
Mozesz skorzystac z formularza Kontakt na stronie internetowej (w stopce).

Mozesz zadzwonic do nas na numer 00800 1215252, Poniedziałek-Piątek|Sobota i niedziela w godzinach 10:00-19:00|Zamknięty, we wszystkich sprawach zwiazanych z zamówieniami i zwrotami.

Wiemy, jak frustrujący może być brak dostępności wybranego produktu. Niestety z uwagi na dużą liczbę zamówień otrzymywanych podczas trwania Cyber Week może okazać się, że wyczerpano zapasy wybranego artykułu. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia w przypadku braku możliwości jego skompletowania.

W takiej sytuacji otrzymasz automatyczną wiadomość e-mail informującą o anulowaniu, a preautoryzowana kwota płatności zostanie automatycznie odblokowana.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z takiej sytuacji. Niestety nie jesteśmy w stanie określić, kiedy produkt będzie ponownie dostępny w magazynie, więc zalecamy uważne śledzenie aktualizacji udostępnianych na naszej stronie internetowej i/lub zamówienie naszego newslettera. 

Fałszerstwo to nielegalne działanie, które nie tylko negatywnie wpływa na firmy i marki, ale może również powodować poważne szkody dla zdrowia konsumentów kupujących produkty niespełniające standardów jakości. 

Luxottica aktywnie angażuje się w walkę z fałszerstwem, za pośrednictwem powołanych do tego zespołów na całym świecie.

Rozwój internetu spowodował gwałtowny wzrost liczby nowych fałszerzy wykorzystujących strony internetowe, platformy handlowe i media społecznościowe. 

Wraz ze zmieniającymi się realiami Luxottica stale ulepsza i rozszerza swoje działania w zakresie ochrony marki. Oprócz stałego monitorowania sytuacji w internecie, współpracujemy z lokalnymi wyspecjalizowanymi instytucjami, w tym organami celnymi i organami ścigania, w celu przechwytywania podrobionych produktów w urzędzie celnym i zwalczania całego nielegalnego łańcucha produkcyjnego. 

W 2020 r. Luxottica zgłosiła i doprowadziła do usunięcia ponad 297 tys. ofert podrobionych produktów opublikowanych na platformach handlowych oraz 72 210 profili i postów promujących podrobione produkty lub zawierających oszukańcze reklamy w mediach społecznościowych, doprowadzając do zamknięcia ponad 2600 witryn internetowych na całym świecie.

Rosnąca popularność mediów społecznościowych przyczyniła się do wzrostu zagrożenia fałszerstwem i rozwinięcia bardziej zaawansowanych technik oszustwa. Fałszerze stają się coraz bardziej wyrafinowani i niebezpieczni.  

W ramach naszych badań odkryliśmy, że tysiące użytkowników mediów społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook, padło ofiarą zaawansowanych oszustw, w których wykorzystano markę Ray-Ban do przyciągnięcia konsumentów i przechwycenia ich danych osobowych. 

Luxottica nie ma żadnego związku z tymi witrynami i inicjatywami – zdecydowanie zalecamy użytkownikom zachowanie szczególnej czujności przy podawaniu swoich danych osobowych w internecie. 

Oszuści mogą włamać się na konta użytkowników, kradnąc ich dane osobowe i hasła. Bardzo często użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że ich konta zostały przejęte, co naraża na poważne ryzyko ich profile na wszystkich innych witrynach lub platformach, na których używają oni tych samych danych uwierzytelniających. 

Istnieją strony internetowe, takie jak haveibeenpwned.com, które pozwalają użytkownikom sprawdzić, czy ich dane uwierzytelniające zostały ujawnione w wyniku naruszenia bezpieczeństwa. Jeśli twoje konto zostało zhakowane lub podejrzewasz, że dane uwierzytelniające mogły zostać skradzione w przeszłości, zdecydowanie zalecamy zmianę wszystkich kont i aktywowanie uwierzytelniania dwuetapowego, gdy tylko jest ono możliwe.

W odniesieniu do mediów społecznościowych warto stosować się do poniższych wskazówek i rad: <br>

https://help.instagram.com/369001149843369
https://help.instagram.com/149494825257596
https://www.facebook.com/help/213481848684090
https://www.facebook.com/help/285695718429403

Jeśli chcesz zgłosić podejrzaną ofertę, witrynę, profil lub post w mediach społecznościowych, skorzystaj z formularza:
https://www.ray-ban.com/poland/report-fakes

Nie. Cena będzie ukryta. W ten sposób możesz wysłać prezent prosto do osoby obdarowanej, aby mogła się nim cieszyć!

W okresie świątecznym oferujemy przedłużony, 60-dniowy termin zwrotu dla zamówień złożonych między 6 listopada a 26 grudnia. Dowiedz się więcej o naszej polityce zwrotów tutaj

Podaruj swoim pracownikom lub klientom niezapomniany prezent dzięki zamówieniom hurtowym na prezenty i zakupy na wydarzenia firmowe. Więcej informacji można znaleźć

Nasz oficjalny przewodnik dotyczący rozmiarów zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o rozmiarach Ray-Ban® i jak wybrać odpowiedni. Przewodnik po rozmiarach