Historia okularów Ray-Ban | Ray-Ban®
SERIA ICONS
round
round

Kreatywny i odważny model Round od 1989 roku przełamuje schematy i konwenanse. Niezmieniony od czasu swojego powstania wzór ma ponadczasowy i niekonformistyczny charakter pasujący do osób, które chcą na nowo definiować granice możliwości.

znasz nazwę, ale czy znasz historię?

Lata mijają, trendy zmieniają się, ale Ray-Ban wciąż trwa. Za niezaprzeczalną wszechobecność marki, począwszy od artystycznych scen po ulice, odpowiadają największe ikony kultury naszych czasów – wizjonerzy, którzy wybrali oryginalny design Ray-Ban i uczynili go swoim znakiem rozpoznawczym.
Każdą rewolucyjną dekadę naszej historii wyznacza kultowy model Ray-Ban, a ich historia ewoluuje wraz z każdą nową generacją stylu.

1930
początki
Dekada, w której wszystko się zaczęło. Firma Ray-Ban opracowała dla amerykańskich pilotów pierwsze krystaliczne soczewki redukujące olśnienie.
1940
era innowacji
Technologia stworzona z myślą o pilotach samolotów została sprowadzona na ziemię: gamę okularów poszerzono o modele opracowane z myślą o funkcjonariuszach policji i wszystkich innych osobach spędzających dużo czasu na zewnątrz
1950
złoty wiek
Napływ nowych materiałów przeniósł Ray-Ban ze świata militarnego do świata codziennej mody.
1960
rewolucja wolnej miłości
Nadszedł czas wyrażania siebie. Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban, dostępne w różnych kształtach i stylach, stały się obiektem pożądania wszystkich.
1970
na sportowo
Dzięki nowym lustrzanym soczewkom reagującym na światło, marka Ray-Ban ze swoim nietuzinkowym stylem charakterystycznym dla lat 70. stała się liderem w świecie sportu.
1980
hollywood na zawsze
Okulary Ray-Ban wkroczyły na duży ekran w wielkim stylu. Każdy, kto tylko się liczył miał swoją parę.
1990
popkultura
Moda, muzyka, technologia rozkwitały, a z nimi Ray-Ban. Kolejny skok popularności sprawił, że okulary Ray-Ban stały się ostatnim krzykiem mody.
2000
nowe tysiąclecie
Aby powitać nowe tysiąclecie z przytupem, marka Ray-Ban wypuściła na rynek pierwsze pionierskie modele okularów korekcyjnych i okularów dla dzieci.
2010
w sieci
Aby w erze selfie nie zabrakło niepowtarzalności powstał Remix (obecnie Custom Lab) i tak po raz pierwszy możliwa stała się personalizacja okularów Ray-Ban. Ponadto, powstało kreatywne centrum Studios, w ramach którego marka Ray-Ban rozpoczęła współpracę z najbardziej stylowymi gwiazdami ze świata muzyki.
2020
w Twoich rękach
Tu i teraz – ten czas należy do Ciebie. Ray-Ban nosi w sobie dziedzictwo tych, którzy przekraczali granice, aby kształtować świat, w którym dziś żyjemy. Teraz kolej na Ciebie, a my jesteśmy razem z Tobą.

JAK PORÓWNAĆ PRODUKTY?

Aby porównać, wybierz 2 produkty ze swojej kolekcji.