ZWROTY

SATYSFAKCJA GWARANTOWANA.

Kupując w Ray-Ban, możesz zawsze zmienić zdanie.

W czasie kryzysu spowodowanego COVID-19 wydłużyliśmy do 45 dni czas przysługujący na zwrot, aby pomóc naszym klientom w tym niepewnym okresie.

Akceptujemy tylko zwroty produktów zakupionych na stronie ray-ban.com, z wyłączeniem oprawek niestandardowych (REMIX). Artykuły zakupione od autoryzowanych sprzedawców Ray-Ban należy zwrócić do miejsca zakupu.

WYSTARCZY KILKA PROSTYCH KROKÓW:

  1. Na stronie Moje zamówienia wpisz numer zamówienia i adres e-mail użyty podczas składania zamówienia.
  2. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami i wydrukuj etykietę zwrotną z zatwierdzeniem zwrotu.
  3. Zapakuj artykuł(y) w oryginalne opakowanie wraz ze wszystkimi otrzymanymi razem z nim(i) dokumentami, akcesoriami i instrukcjami; zadbaj o bezpieczne zapakowanie paczki, aby uniknąć uszkodzenia jej zawartości w transporcie.
  4. Przyklej etykietę zwrotną na zewnątrz paczki, nie ujawniając poprzednich danych adresowych.
  5. Możesz również skontaktować się z naszym działem obsługi klienta (bezpłatna infolinia 00800 1215252), który utworzy dla ciebie etykietę zwrotną z zatwierdzeniem zwrotu.
 

Powyższe nie ma zastosowania do produktów personalizowanych (okularów i akcesoriów), tzw. REMIX, w odniesieniu do których nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, ponieważ takie produkty są wykonywane na specjalne zamówienie.

Zwracamy jednak uwagę,że zwrot personalizowanych artykułów jest możliwy zawsze w przypadku otrzymania wadliwego produktu

OPŁATA ZA PRODUKT BRAKUJĄCY LUB USZKODZONY PODCZAS ZWROTU

Otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o dokonanym zwrocie kwoty równej cenie towaru. Zwrot pieniędzy następuje zwykle w ciągu 15 dni roboczych od otrzymania wniosku o zwrot. Koszty ewentualnie wybranej wysyłki ekspresowej nie podlegają zwrotowi.

Mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty z tytułu otrzymania zwracanych produktów bez oryginalnego opakowania, specjalnych materiałów opakowaniowych produktu, towarzyszącej zawartości, akcesoriów i/lub instrukcji obsługi lub w przypadku uszkodzenia tych artykułów (tj. jeżeli produkty te nie nadają się do dalszej sprzedaży).

BRAKUJĄCE LUB WADLIWE TOWARY

• Sprawdź swoje zamówienie, gdy tylko dotrze, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z oczekiwaniami. Jeśli Twoje zamówienie jest nieprawidłowe, brakuje któregoś z jego elementów lub coś jest uszkodzone:

a) Skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta i podaj swój numer zamówienia. Pamiętaj, że musisz skontaktować się z nami w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki, ponieważ w przeciwnym razie nie będziemy mogli przyjąć odpowiedzialności za te przedmioty. 

b) Dołącz wyraźne zdjęcia otrzymanych nieprawidłowych lub uszkodzonych przedmiotów, w tym kodu SKU okularów (zwykle znajduje się po wewnętrznej stronie lewego zausznika), dowodu dostawy i opakowania.

c) Wybierz, czy chcesz wymianę (z potwierdzeniem adresu dostawy) czy zwrot pieniędzy. 

• Nasz zespół obsługi klienta przeczyta dostarczone informacje i poprowadzi sprawę dalej. Skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym terminie i przedstawimy gotowe rozwiązanie.