Informacje o wysyłce

KOSZTY I & ZASADY

Dostępne są dwie opcje wysyłki zamówień na terenie Polski

Standardowe oprawki

STANDARDOWA

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 4 dni roboczych

Koszt: BEZPŁATNA

EKSPRESOWA

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 2 dni roboczych

Koszt: 33 Zł

Custom Frames

STANDARD

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 4 dni roboczych

Koszt: BEZPŁATNA

EXPRESS

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 4 dni roboczych

Koszt: 33 Zł

W przypadku specjalnych okazji Ray-Ban pokrywa koszty wysyłki ekspresowej, abyś mógł otrzymać swoje produkty szybciej, i to bezpłatnie!


  • Czas dostawy podany w tabeli obejmuje czas przetwarzania i transportu zamówienia. Czas wysyłki może w niektórych przypadkach wydłużyć się z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

  • Przypominamy, że w przypadku zwrotu towaru koszty wysyłki nie są zwracane

  • Wszystkie przesyłki są w pełni ubezpieczone.

  • Zamówień z tej strony internetowej nie wysyłamy za granicę; jesteśmy jednak obecni w wielu krajach, w których zamówienia można składać za pośrednictwem lokalnych wersji strony internetowej. Aby sprawdzić, czy dostawa do danego kraju jest możliwa, prosimy wybrać kraj dostawy z menu dostępnego na każdej podstronie witryny.

  • Zamówień złożonych na stronach Ray-Ban.com nie wysyłamy na teren Andory, Aruby, Wysp Owczych, Gibraltaru i Lichtensteinu, mimo że należą one do europejskiego obszaru celnego i administracyjnego. Wysyłka do Księstwa Monako jest możliwa przy korzystaniu z francuskiej wersji strony internetowej.

  • Dostawa do skrzynek pocztowych nie jest możliwa. Zamówienia z takim adresem wysyłki będą automatycznie anulowane.

  • Oprawki Custom wykonywane są we Włoszech według indywidualnego zamówienia, więc ich realizacja i wysyłka wymaga więcej czasu.

DOSTAWA

  • Gdy tylko wyślemy zamówienie, otrzymasz wiadomość e-mail z danymi firmy kurierskiej i numerem śledzenia przesyłki.

  • Możesz w dowolnej chwili skontrolować status wysyłki zamówienia na swoim koncie na stronie Ray-Ban.com.

  • Pamiętaj, by sprawdzić stan paczki przy odbiorze. W przypadku wątpliwości zawsze możesz odmówić przyjęcia paczki lub odebrać ją z zastrzeżeniami.

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami

EKOLOGICZNA WYSYŁKA

Ekologiczna wysyłka jest realizowana przez dostawców logistycznych stosujących zrównoważone rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu na klimat. Czas dostawy może wynieść do 7 dni roboczych. 

W zakres usługi ekologicznej wysyłki wchodzą:

1. Pełna usługa transportu naziemnego – przesyłki przewożone są ciężarówką. Emisje z transportu są redukowane dzięki wykorzystaniu wyłącznie transportu naziemnego zamiast innych dostępnych środków transportu o wyższych emisjach. Nie dotyczy miejsc docelowych, w których inne środki transportu nie są dostępne. Mogą obowiązywać inne wyłączenia.

2. Program kompensacji emisji (dotyczy wybranych przewoźników) – dostawcy usług logistycznych obliczają emisje dwutlenku węgla od odbioru do dostawy towaru, a następnie kompensują te emisje, wspierając projekty ekologiczne obejmujące zalesianie, energię odnawialną, unieszkodliwianie odpadów, energię wiatrową itp. Usługa Carbon Neutral jest weryfikowana przez certyfikowaną firmę audytorską (tj. Société Générale de Surveillance).

Poniżej lista dostawców usług logistycznych, którzy mogą zapewnić kompensację emisji:

*Mogą obowiązywać pewne wyłączenia.