Informacje o wysyłce

KOSZTY I & ZASADY  

Dostępne są dwie opcje wysyłki zamówień na terenie Polski

Standardowe oprawki

STANDARDOWA

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 2 dni roboczych

Koszt: BEZPŁATNA

EKSPRESOWA

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 1 dni roboczych

Koszt: 33 Zł

Custom Frames

STANDARD

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 6 dni roboczych

Koszt: BEZPŁATNA

EXPRESS

Zamówienie złożone do godz. 23:59 CET: W ciągu 3 dni roboczych

Koszt: 33 Zł

W przypadku specjalnych okazji Ray-Ban pokrywa koszty wysyłki ekspresowej, abyś mógł otrzymać swoje produkty szybciej, i to bezpłatnie!


  • Czas dostawy podany w tabeli obejmuje czas przetwarzania i transportu zamówienia. Czas wysyłki może w niektórych przypadkach wydłużyć się z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

  • Przypominamy, że w przypadku zwrotu towaru koszty wysyłki nie są zwracane

  • Wszystkie przesyłki są w pełni ubezpieczone.

  • Zamówień z tej strony internetowej nie wysyłamy za granicę; jesteśmy jednak obecni w wielu krajach, w których zamówienia można składać za pośrednictwem lokalnych wersji strony internetowej. Aby sprawdzić, czy dostawa do danego kraju jest możliwa, prosimy wybrać kraj dostawy z menu dostępnego na każdej podstronie witryny.

  • Zamówień złożonych na stronach Ray-Ban.com nie wysyłamy na teren Andory, Aruby, Wysp Owczych, Gibraltaru i Lichtensteinu, mimo że należą one do europejskiego obszaru celnego i administracyjnego. Wysyłka do Księstwa Monako jest możliwa przy korzystaniu z francuskiej wersji strony internetowej.

  • Dostawa do skrzynek pocztowych nie jest możliwa. Zamówienia z takim adresem wysyłki będą automatycznie anulowane.

  • Oprawki Custom wykonywane są we Włoszech według indywidualnego zamówienia, więc ich realizacja i wysyłka wymaga więcej czasu.

DOSTAWA

  • Gdy tylko wyślemy zamówienie, otrzymasz wiadomość e-mail z danymi firmy kurierskiej i numerem śledzenia przesyłki.

  • Możesz w dowolnej chwili skontrolować status wysyłki zamówienia na swoim koncie na stronie Ray-Ban.com.

  • Pamiętaj, by sprawdzić stan paczki przy odbiorze. W przypadku wątpliwości zawsze możesz odmówić przyjęcia paczki lub odebrać ją z zastrzeżeniami.

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami

Zasady wysyłki


Odpowiedzialna wysyłka jest realizowana przez dostawców usług logistycznych przy użyciu rozwiązań ograniczających emisje. Dostawa może potrwać do 5 dni roboczych.

Ta opcja wysyłki obejmuje:
1. Pełną obsługę lądową: przesyłki obsługiwane przez ciężarówki. Emisje związane z transportem są redukowane poprzez korzystanie wyłącznie z transportu lądowego zamiast innych dostępnych środków transportu, które charakteryzują się wyższym poziomem emisji. Nie dotyczy tych miejsc docelowych, w których inne sposoby wysyłki nie są dostępne; mogą obowiązywać inne wyłączenia.
2. Program kompensacji emisji (jeśli oferowany przez wybranych przewoźników): dostawcy obliczają emisję dwutlenku węgla od momentu odbioru przesyłki do jej dostawy; Emisja dwutlenku węgla jest następnie równoważona poprzez projekty służące ochronie klimatu, obejmujące zalesianie, energię odnawialną, utylizację odpadów, energię wiatrową i inne, wspierane przez firmy logistyczne. Certyfikowana firma audytorska (tj. Société Générale de Surveillance) weryfikuje usługę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Poniżej znajduje się lista dostawców usług logistycznych, którzy mogą zapewnić rekompensatę emisji:

UPS: https://about.ups.com/gb/en/our-company/governance/carbon-neutral-credentials.html
GLS: https://gls-group.com/GROUP/en/our-responsibility/thinkgreen

*Mogą obowiązywać pewne wyłączenia.