Act 6 - UNPLUG DAVRANIŞ 6

UNPLUG UNPLUG DENEYİMİ

Dikkatimizi WiFi sinyalleri, sosyal ağlardaki mesaj ve küçük büyük ekranlara gitgide daha büyük çapta yöneltiyoruz. Peki ekranları söndürme cesaretini bulup gerçek hayatla irtibat kurmaya çalıştığımızda neler oluyor?

Greenbank, West-Virginia USA. Dünyanın radyo sessizlik bölgesi ve Unplug yeri.

Bu soruyu cevaplamak için Unplug Sosyal deneyi çerçevesinde, 7 ülkeden gelen 7 social influenceri 48 saat boyunca canım ekranlarını söndürmeye davet ettik. Onları, WiFi ve kablosuz elektronik aletler haricinde bütün modern teknolojiye sahip olan Greenbank, West Virginia'da biraraya getirdikten sonra web dünyasıyla aralarındaki bağlantıyı kesip gerçek hayatı keşfetmelerini istedik.

WiFi kullanımının yasak olduğu bir şehirde kimseyi tanımadan bağlantısız yaşamak.
‘Dijital dostlarını’ analog araçlar ile değiştirdik.

UNPLUG INFLUENCER'LARLA TANIŞ

Dünyanın farklı yerlerinden gelen yedi online influencer ve dijital tasarımcı 48 saat boyunca beğeni, yorum ve takipsiz yaşadılar. Unplug deneyimlerini anlatmak, kurmak ve düşünmek için ellerinde sadece analog araçlar vardı.

‘Çevrimiçi olduğunda hiçbir zaman tam serbest değilsin. Hep bağımlısın. Ve anı tam olarak yaşamıyorsun.’

Bu web sitesi veya site tarafından kullanılan üçüncü taraf araçları, işleyiş için gerekli ve ilgi alanlarınıza göre reklamlar gönderme imkanı dahil olmak üzere tanımlama bilgileri politikasında belirtilen amaçlar için yararlı tanımlama bilgilerini kullanır. Daha fazla bilgi almak ya da bazı veya tüm tanımlama bilgilerine izin vermeyi reddetmek istiyosanız lütfen tanımlama bilgileri politikasına danışın.
Bu banner'ı kapatarak, bu sayfayı kaydırarak, bir bağlantıyı tıklayarak veya herhangi başka bir şekilde gözatmaya devam ederseniz, tanımlama bilgilerinin kullanımını kabul etmiş sayılırsınız.