DEĞİŞİM İÇİN
HİKAYENİ PAYLAŞ

Yabancılar, dostlar, yabancı dostlar, dünya için istediğiniz Değişim Hikayesini paylaşma vakti geldi. İster eğlenceli ister tuhaf, ciddi ya da ciddi olarak tuhaf ve eğlenceli olsun; ne olduğunu duymak istiyoruz. Paylaş ve destek, gezi ve daha başka seksi şeyler kazan.

#campaign4change

  Şifreni mi unuttun?

  E-posta adresini gir, sana yeni bir şifre oluşturman için e-posta gönderelim

  OVERLAYS_FORGOT_MEEMAIL

  Zorunlu. E-posta gelmezse, spam ya da junk dosyasına bakın. E-postanın gelmesi biraz zaman alabilir.

  RAY-BAN® #CAMPAIGN4CHANGE Yarışması Katılım Koşulları

  1. www.ray-ban.com/turkey sayfası üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya 8 Nisan 2015(Saat:00.01) - 26 Ağustos 2015(Saat:23.59) tarihleri arasında Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. tarafından düzenlenmektedir.

  2. Kullanıcılar, Ray-Ban modellerinden ilham alınarak belirlenmiş ve dünyada yapmak istedikleri değişiklikleri kategorize eden beş farklı tema arasından birini seçtikten sonra değişikliğin adını ve buna uygun sloganı poster, video ya da animasyon ile anlatarak kampanyaya katılacaklardır.

  3. Jüri (Ömer Altıkardeşler-Pazarlama Müdürü, Tuba Mert-Kıdemli Marka Müdürü, Çisem Erkan-Marka Müdürü) tarafından markanın “fark yaratan”, “korkusuz” ve “yaratıcı” özelliklerini en iyi yansıttığına karar verilen değişim fikrinin sahibi; 1 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin belirleyeceği bir tarihte çift kişilik New York seyahati kazanacak ve üç (3) gece 4 yıldızlı bir otelde tam pansiyon (seçilen otelde yemekler dahil) konaklayacaktır. Bu değişim fikri Times Square’de gösterilecektir. Ayrıca seçilen 3 değişim fikri Ray-Ban tarafından yapılan yatırımla kampanya ile tanıtılacak, 5 değişim fikri Londra ve New York’daki büyük Ray-Ban mağazalarında gösterilecek ve 10 değişim fikri Ray-Ban tarafından toplamda 11 milyona ulaşan fan ve takipçiye Luxottica tarafından tek taraflı olarak belirlenecek her türlü mecrada sosyal medya aracığıyla tanıtılacaktır.

  4. Büyük Ödül kazananı ve misafiri aynı uçuşta seyahat etmeli ve misafir 18 yaşında ya da daha büyük olmalıdır. Büyük Ödül kazananı Ekim 2015 ayı içerisinde seyahat etmelidir ya da ödülü kaybeder ve ödül alternatif kazanana verilir. Başka bir seyahat tarihi olmayacaktır. Uçuşun iptali ya da gecikmesi durumunda iade ya da telafi yapılmayacaktır. Uçuş ve konaklama uygunluğa bağlıdır. Uçuş yarışmada belirlenmiş ve Ray-Ban’in tercih ettiği havayolu şirketinin uçuş biletinde belirttiği kural ve şartlara tabidir. Ek seyahat masrafları, yemek, yolcu vergileri, hava yolu harçları, ek vergiler, hava alanı harçları, servis vergileri, kişisel bagaj vergileri, güvenlik harçları, vergiler (otel vegileri dışındakiler) ya da diğer harcamalar tamamen kazananın yükümlülüğüdür. Potansiyel kazanan ve misafiri seyahat için gerekli belgeleri ve yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır. Seyahat kısıtlamaları, şart ve kısıtlamalar uygulanabilir. Ray-Ban kaybolan, bozulan, çalınan bilet, bavul ya da belgelerinden sorumlu değildir.

  5. Kişiler için gönderi sayısı kısıtlaması yoktur ve her gönderi jüri tarafından tek başına değerlendirilecektir. Ancak birden fazla gönderi yapmış kişiler sadece 1 kez ödül kazanabilir.

  6. Katılımcı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (“FSEK”) uyarınca kampanyaya katıldığı slogan, poster, video ve animasyonun eser sahibi olduğu ve bizzat meydana getirdiği, kampanyaya gönderdiği her tülü eserin (“Eser”) tüm haklarının tarafına ait olduğunu; Eser’in özgün bir çalışma olduğunu; mevzuat kapsamında tek başına eser sahibi olduğunu taahhüt etmektedir. Katılımcı uygulamayı kabul ettiğinde, Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. kullanıcıların ad, soyad ve profil fotoğrafının Luxottica ve Ray-Ban tarafından uygun görülen şekilde ve mecrada kullanım hakkına sahip olur. Katılımcı, Eser sahibi sıfatıyla sahip olduğu, FSEK 21’inci maddesinde “İşleme”, 22’nci maddesinde “Çoğaltma”, 23’üncü maddesinde “Yayma”, 24’üncü maddesinde “Temsil” ve 25’inci maddesinde “İşaret, Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Araçlarla Umuma İletim” adı altında düzenlenen mali hakları ve 14’üncü maddesinde “Umuma Arz Salahiyeti”, 15’inci maddesinde “Adın Belirtilmesi Salahiyeti” ve 16’ncı maddesinde “Eserde Değişiklik Yapılmasını Men Etmek” adı altında düzenlenen manevi hakları kullanma yetkisini, yer, sayı, süre, mecra ve içerik sınırı olmaksızın, herhangi bir bedel talep etmeksizin Luxottica ve Ray-Ban’e verdiğini; Eser’in tamamını ya da bir kısmını Luxottica ve Ray-Ban tarafından belirlenecek her türlü mecrada ve herhangi bir şekilde işleme; kullanma, umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma haklarının yurtiçi ve yurtdışında herhangi bir yer, mecra, süre, içerik ve sayı sınırlamasına tâbi olmaksızın, bedelsiz olarak, Luxottica ve Ray-Ban tarafından kullanılmasına muvafakat ettiğini beyan etmektedir.

  7. Kampanya katılım sırasında bilgilerin eksiksiz şekilde iletilmesi gerekmektedir. Bilgilerin eksik veya yanlış olması nedeniyle yaşanacak olan aksaklıklardan Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. sorumlu değildir.

  8. Tam ve doğru bilginin verilmemiş olduğunun tespiti halinde, kampanya katılımı tamamlanmamış sayılır ve bu nedenle geçersiz kabul edilir. Böyle bir durumdaki katılımcılar herhangi bir hak iddia edemezler. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. katılımcıların kampanyaya katılım uygunluğunu doğrulama ve kampanyaya katıldıkları profillerini teyit etme hakkını saklı tutar.

  9. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. katılımcının e-posta adresine ürün pazarlama bilgileri gönderme ve kampanya kapsamında iletilen tüm mobil telefon numaralarına Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. ile ilgili bilgi vermek amacıyla iletişime geçme hakkını saklı tutar. Katılımcılar bu hususu peşinen kabul etmiş sayılırlar

  10. Kazananlar 15.09.2015 tarihine kadar belirlenecek ve www.ray-ban.com/turkey sayfası üzerinden duyurulacaktır.

  11. Kampanyaya katılım ve sitedeki işlemler ücretsizdir, isteyen herkes katılabilir. Katılım için başka ticari bir koşul aranmamaktadır.

  12. Katılımda sunulan kimlik ve adres bilgilerinin doğruluğu ve yeterliliğinin ispatı katılımcının sorumluluğundadır.

  13. Kampanyaya Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. ve U2 Tanıtım ve Promosyon Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. çalışanları katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar bile ikramiyeleri verilmez. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin bundan dolayı herhangi bir sorumluluğu doğmaz.

  14. 18 yaşından küçükler kampanyaya katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ödülleri teslim edilmez.

  15. Yarışmaya yurt dışından katılımda bulunanlar, ödül kazanamazlar.

  16. Kazanılan ödül değiştirilemez, devredilemez, iade edilemez veya nakde dönüştürülemez.

  17. İkramiyeye konu olan eşya ve-veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV hariç diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir.

  18. Uygulamada çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcı ödüle hak kazanamayacak olup, Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.

  19. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. kampanyaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması vb...) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

  20. Yarışma neticesinde kazananlar, isimlerinin www.ray-ban.com/tr sayfası aracılığıyla açıklanmasını kabul etmiş olurlar.

  21. Kampanya'ya katılanlar işbu Kampanya Katılım Koşulları’nı kabul etmiş sayılırlar. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. kampanya Katılım Koşulları’na uygun davranıp davranılmadığını dilediği şekilde değerlendirme ve denetleme hakkını saklı tutmaktadır.

  22. Kampanya kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş.’nin her türlü kayıtları esas alınacaktır.

  23. Bu yarışma Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. tarafından Milli Piyango İdaresi’nin 03.04.2015 tarihli ve 24951361-255.05.02/949-2282 sayılı izni ile izin kapsamı dışında düzenlenmektedir.

  24. Kampanyaya katılan herkes, kampanya şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların Kampanya şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. tarafından yapılacaktır. Luxottica Gözlük Endüstri ve Tic. A.Ş. bu koşullar ve kuralları gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler.

  25. Koşullar ve Kurallar'ın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

  --

  26. Katılım: Yarışma süresi boyunca, kullanıcılar RAY-BAN web sitesi www.ray-ban.com/turkey/ i ziyaret etmeli, kaydolmak için talimatları takip etmeli ve giriş yapmalıdır. Kullanıcıların hesap açarak (isim, soyad, email ve şifre) kaydolması gereklidir. Sonra, katılımcılar verilen 5 kategoriden birini seçip, yazı ekler ve bir Değişim Hikayeleri’ni ifade eden bir görsel yaratmak için verilen desen ya da çizimler arasından seçim yaparlar. Gönderildikten sonra, görsel yayınlanmadan önce platformda denetim sürecine girer ve Ray-Ban içeriğini denetler. Gönderi onaylanırsa, sitedeki Değişim Hikâyeleri duvarında yayınlanacak ve kullanıcı otomatik olarak yarışmaya bir (1) gönderi yapmış olacaktır. Kişiler için gönderi sayısı kısıtlaması yoktur ve her gönderi jüri tarafından tek başına değerlendirilecektir. Gönderiler Resmi Kurallar’a göre değerlendirilecektir.

  27. İçerik Kısıtlamaları: Yüklendiğinde, içeriğiniz Ray-Ban tarafından denetlenir ve Resmi Kurallar’a uygun olması durumunda www.Ray-Ban.com’da paylaşılır. İçerik saldırı, aşağılama, hakaret, iftira, pornografik öğeler, müstehcenlik içeremez, dini değerleri aşağılayamaz, toplum düzenini ve ahlakını ihlal edemez ya da azınlıklara hiçbir şekilde zarar veremez, hiçbir sebeple yasadışı olamaz. Her yasadışı davranış, üçüncü şahısları tehlikeye sokacak herhangi bir tutum yetkililere bildirilebilir. İçerik Ray-Ban dışında bir marka, Ray-Ban’e ait olmayan reklam, promosyon materyali ya da bir mesaj içeremez. İçerik yürürlükteki yasaları, fikri ve sınai mülkiyeti ya da üçüncü şahısların haklarını ihlal edemez- telif yasaları, özel hayat ve bilgi koruma yasası dâhil fakat bunlarla sınırlı değildir-.

  Kullanıcılar paylaşılan ya da yüklenen içerikte yer alan(varsa) tüm şahıslardan isimlerini kullanmak için izin almalıdır. İstenildiğinde, Katılımcılar Ray-Ban’e gerekli izin belgelerini Kabul edilebilir formatta sunabilmelidir. Ray-Ban içeriği herhangi bir nedenle geçersiz sayarsa, içerik yayınlanmaz ve katılımcılar yarışmaya katılım sağlayamaz.

  Giriş Kısıtlaması: İçeriğinizi gönderdiğinizde, yarışma süresi boyunca yarışmaya bir (1) gönderide bulunmuş olacaksınız. Aynı e-mail adresini paylaşan farklı kullanıcılara izin verilmemektedir. Aynı kullanıcının birden fazla gönderide bulunmak için farklı e-mail adresleri, kimlik, hesap, giriş ya da herhangi bir yöntem kullanılması, katılımcının gönderilerinin geçersiz sayılmasına ve kullanıcının diskalifiye olmasına neden olacaktır. Katılmak için herhangi otomatik bir sistemin kullanımı yasaktır ve diskalifiyeye neden olacaktır. Herhangi bir kayıt anlaşmazlığı durumunda, kaydolmak için kullanılan e-mailin yetkili sahibi kullanıcı olarak sayılır. İnternet sağlayıcısı, online servis sağlayıcısı ya da domaine göre e-mail adresi belirleyen herhangi bir organizasyonun e-mail verdiği kişi “Yetkili hesap sahibi”dir. Her potansiyel kazanandan yetkili hesap sahibi olduklarını gösteren kanıt istenebilir.

  İçerik Kullanım Hakkı: Katılımcı, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (“FSEK”) uyarınca kampanyaya katıldığı slogan, poster, video ve animasyonun eser sahibi olduğu ve bizzat meydana getirdiği, kampanyaya gönderdiği her tülü eserin (“Eser”) tüm haklarının tarafına ait olduğunu; Eser’in özgün bir çalışma olduğunu; mevzuat kapsamında tek başına eser sahibi olduğunu taahhüt etmektedir. Kullanıcılar yarışma boyunca gönderdikleri tüm içeriklerin yarışma süresi ve sonrasında reklam, tanıtım ve benzeri amaçlarla kullanılmak üzere Luxottica ve Ray-Ban’e gayrikabili rücu devretmiş sayılacaktır. Luxottica ve Ray-Ban’ın uygun göreceği şekillerde, reklam kampanyalarında, Luxottica ve Ray-Ban’e ait internet sayfalarında ve çeşitli mecralarda yayınlanacaktır. Katılımcı bu şartı, sundukları metinler ile ilgili haklarından feragat ettiğini ve bu hakları Luxottica’ya, Ray-Ban’e ve bağlı şirketlerine devrettiğini, hiçbir hak talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcılar, Eser sahibi sıfatıyla sahip oldukları, FSEK 21’inci maddesinde “İşleme”, 22’nci maddesinde “Çoğaltma”, 23’üncü maddesinde “Yayma”, 24’üncü maddesinde “Temsil” ve 25’inci maddesinde “İşaret, Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Araçlarla Umuma İletim” adı altında düzenlenen mali hakları ve 14’üncü maddesinde “Umuma Arz Salahiyeti”, 15’inci maddesinde “Adın Belirtilmesi Salahiyeti” ve 16’ncı maddesinde “Eserde Değişiklik Yapılmasını Men Etmek” adı altında düzenlenen manevi hakları kullanma yetkisini, yer, sayı, süre, mecra ve içerik sınırı olmaksızın, herhangi bir bedel talep etmeksizin Luxottica ve Ray-Ban’e verdiklerini; Eser’in tamamını ya da bir kısmını Luxottica veya Ray-Ban tarafından belirlenecek her türlü mecrada ve herhangi bir şekilde işleme; kullanma, umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma haklarının yurtiçi ve yurtdışında herhangi bir yer, mecra, süre, içerik ve sayı sınırlamasına tâbi olmaksızın, bedelsiz olarak, Luxottica ve Ray-Ban tarafından kullanılmasına muvafakat ettiklerini beyan etmektedirler. Gerekli görüldüğü halde, kullanıcılar Ray-Ban’in içeriğin özel olmayan haklarının kullanımını sağlayan her belgeyi imzalar. Ray-Ban belirlediği gerekliliklere uymayan, negatif bulduğu, hakaret içeren ya da tartışmalı içerikleri kaldırma hakkına sahiptir.

  28. Jüri ve Kazanan Seçimi: Kullanıcı sayfası oluşturan ve gönderilerini ileten kullanıcılar aşağıdaki gibi değerlendirilecek ve puanlanacaktır:

  • Yarışmaya Uygunluk (%34)

  • İçeriğin Yaratıcılığı (%33)

  • Marka Değerleri ve Karakter (%33)

  Jüri değerlendirmesi 15 Eylül 2015’de ya da bu tarihe yakın bir tarihte yapılacaktır. En yüksek toplam puanı alan kullanıcı, yarışmaya katılımı ve Resmi Kurallar’a uygunluğu doğrulandıktan sonra potansiyel kazanan olarak varsayılacaktır. Jüri nihai kararı verecektir.

  29. Eşitlik Durumu: Eşitlik durumunda “Yaratıcılık”tan en yüksek puanı alan içerik kazanan varsayılır.

  30. Bildirim: Ödülü kazanan, yarışmaya sunduğu e-mail adresinden iletişime geçilerek ulaşılacak, bilgi teyidi yapılacaktır. Kazanan kendisine e-mail ile gönderilen Beyanname’yi beş (5) gün içerisinde tamamlamak ve geri iletmek zorundadır. Kazanandan pasaportunun fotokopisi, ehliyet belgesi, kimlik ya da yaşını ve ikametini teyit edecek Ray-Ban tarafından kabul edilen herhangi bir belge istenir. Bu gerekliliklerin yerine getirilmemesi durumunda kazanan diskalifiye olur, ödül yedek bir kazanan seçilerek ona verilir. Katılımda sunulan kimlik ve e-mail, bilgilerinin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır. Ödül kazanabilmek için katılımcının kişisel ve iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak doldurması zorunludur. (a)Kazanılan ödül başka bir ödül ya da eşya ile değiştirilemez. (b) Ödül nakde çevrilemez. (c) Ödül devredilemez. Başvuru süresinde başvurmayan ya da kayıt veya kayıtta katılımcı tarafından yanlış beyan edilen bilgiler sebebiyle ödül kazananlara ulaşılamaması ve benzeri yaşanacak aksaklıklardan Luxottica, Ray-Ban ve U2 Ajans sorumlu tutulamaz.

  E-maillerinin hatalı olması ya da gönderilen e-maile üç (3) gün içerisinde cevap alınamaması durumunda internet sitesinde yayınlanan ilan kazanan şahsa tebligat yapıldığı anlamına gelir ve kazanan sonucu tebellüğ etmediği veya geç ettiği gerekçesiyle herhangi bir hak iddia edemez.

  31. Ödül: Bir (1) Büyük Ödül kazananı Ekim ayında New York (ABD)’de gerçekleşecek özel bir Ray-Ban etkinliği için iki (2) kişilik seyahat kazanacak. Kazanan ve davetlisi İstanbul-New York ve New York-İstanbul arası business class ile seyahat edecek, üç (3) gece 4 yıldızlı bir otelde tam pansiyon (seçilen otelde yemekler dâhil) konaklayacak, Ray-Ban etkinliğine VIP giriş kazanacaktır. Büyük Ödül kazananı ve davetlisi New York seyahati için gerekli tüm belgelere sahip olmalıdır. Ayrıca Büyük Ödül kazananının yarışma gönderisi Times Square’de bir panoda gösterilecektir.

  Haziran ve Ağustos 2015 tarihleri arasında jüri on (10) değişim hikâyesini seçerek tüm Ray-Ban Sosyal Medya platformlarında tanıtımını yapacak. Eylül 2015’te jüri beş (5) değişim hikâyesini seçerek Eylül ayında Londra ve New York’taki önemli Ray-Ban mağazalarında vitrinde sergileyecek. Aynı zamanda jürinin seçtiği üç (3) değişim hikâyesi Facebook reklam kampanyasıyla duyurulacak.

  Büyük Ödül kazananı ve misafiri aynı uçuşta seyahat etmeli ve misafir 18 yaşında ya da daha büyük olmalıdır. Büyük Ödül kazananı Ekim 2015 ayı içerisinde seyahat etmelidir ya da ödülü kaybeder ve ödül alternatif kazanana verilir. Başka bir seyahat tarihi olmayacaktır. Uçuşun iptali ya da gecikmesi durumunda iade ya da telafi yapılmayacaktır. Uçuş ve konaklama uygunluğa bağlıdır. Uçuş yarışmada belirlenmiş ve Ray-Ban’in tercih ettiği havayolu şirketinin uçuş biletinde belirttiği kural ve şartlara tabidir. Ek seyahat masrafları, yemek, yolcu vergileri, hava yolu harçları, ek vergiler, hava alanı harçları, servis vergileri, kişisel bagaj vergileri, güvenlik harçları, vergiler (otel vergileri dışındakiler) ya da diğer harcamalar tamamen kazananın yükümlülüğüdür. Potansiyel kazanan ve misafiri seyahat için gerekli belgeleri ve yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır. Seyahat kısıtlamaları, şart ve kısıtlamalar uygulanabilir. Ray-Ban kaybolan, bozulan, çalınan bilet, bavul ya da belgelerinden sorumlu değildir.

  Herhangi bir ödülün iadesi/ bildirilemeyen ödül diskalifiyeye neden olacak ve zaman varsa alternatif bir kazanan seçilecektir. Ödülün transferi, paraya çevrilmesi ya da başka bir ödülle değiştirilmesi yasaktır. Ray-Ban ödülü aynı ya da daha değerli bir başka bir ödülle değiştirme hakkını kendinde saklı tutar. Tüm vergiler kazananın sorumluluğundadır.

  32. Feragat: Herhangi bir ödülün kabul edilmesiyle kazananlar, Ray-Ban ve Ray-Ban’e bağlı kurumları, bağlı olduğu şirketleri, tedarikçilerini, distribütörlerini, reklam ajanslarını, ödül tedarikçilerini, ana firmasını, bu şirketin çalışanlarını, yöneticilerini ve temsilcilerini yarışma ya da ödülün herhangi bir şekilde yanlış kullanımıyla ortaya çıkabilecek yaralanma, ölüm, mal varlığı kaybı ya da zararı gibi nedenleri de kapsayan nedenlerle gördüğü zarardan sorumlu tutmayacağını kabul eder.

  33. Yayınlama: Yasak olmadığı durumlarda, yarışmaya katılım ile her kazanan Ray-Ban ve acentalarının kazananların adı, fotoğrafı, sesi, düşünceleri, şehri ve tanıtım amaçlı içerikler paylaşmasını kabul etmiş olur.

  34. Genel Şartlar: Ray-Ban herhangi bir sahtekârlık, teknik aksaklık ya da yarışmanın devam etmesini engelleyecek herhangi bir durum yaşanırsa yarışmayı ya da herhangi bir kısmını iptal etmek, durdurmak ya da değiştirmek hakkına sahiptir. Yüklenen hiçbir içerikte virüs ya da Ray-Ban.com’a zarar verecek herhangi bir yazılım bulunmamalıdır. Ray-Ban yarışma kurallarını ihlal eden, rahatsız edici bulduğu katılımcıları diskalifiye etme hakkını kendinde saklı tutar. Yarışmanın yasal sürecini kasıtlı olarak tehdit etme girişiminde bulunan şahıslar ceza ve sivil hukuku ihlal ederse ve Ray-Ban bu durumda yasanın gerektirdiği üzere zarar tazminatı talep edebilir.

  35. Yükümlülükler: Yarışma ve jüri değerlendirmesi süreci ile ilgili olarak, doğru olmayan ya da eksik bilgi, katılımcıdan kaynaklansa bile yarışmayla ilgili herhangi bir program hatası, iletecekleri metinler ve yapacakları başvurularla ilgili olabilecek her türlü ortamdaki iletişim sorunları nedeniyle Luxottica, Ray-Ban ve U2 Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kampanyanın yürütülmesini etkileyecek derecede meydana gelebilecek her türlü donanım ve yazılım problemlerinden, bilgisayar bozukluklarından, telefon, kablo, uydu, ulaşım ağı, elektronik, kablosuz ya da Internet bağlantılarında Internet Servis Sağlayıcı kaynaklı meydana gelebilecek her türlü hata, kısıtlama, tahrif olmuş, bozulmuş veya hatalı data gönderilerinden, elektronik posta, sms gönderme hatalarından, kayıp, gecikmiş, tutulmuş e-postalardan, web sayfasına veya İnternete erişimde aksaklıklardan, yarışmanın gidişatını etkileyecek şekilde, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, gerek insan gerek insan dışı kaynaklı tahrif, bilgisayar korsanlığı, hırsızlık, virüs, böcek kaynaklı müdahalelerden dolayı ortaya çıkacak zararlardan, kampanyada kullanılacak herhangi bir elektronik posta adresinin zarar görmesi, ortadan kalkması, veya ulaşılamaması nedeni ile yarışmanın uygulamasının zarar görmesi sebebiyle Luxottica, Ray-Ban VE U2 Ajans hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  36. Bilgi Toplama: Ray-Ban yarışmaya katılanların kişisel bilgilerini gizlilik politikasına göre toplayacaktır. Lütfen Ray-Ban’in Global Gizlilik Politikası’na http://www.ray-ban.com/turkey/gizlilik-politikas%C4%B1 göz atın. Yarışmaya katılarak katılımcılar Ray-Ban’in kişisel bilgilerini toplama ve kullanmasına izin vermiş ve Ray-Ban’in gizlilik politikasını okudukları ve Kabul ettiklerini bildirmiş olurlar.

  37. Kazanan Bilgisi: Kazananları öğrenmek için Ray-Ban.com/turkey’i 15 Eylül 2015’e kadar ziyaret edin.

  Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

  GÖRÜNTÜ VE VİDEOLAR İÇİN HAKLARIN DEVRİ VE İBRA

  Burada doğruluğu kabul edilen tam karşılık, alındı belgesi ve yeterlilik için, ben aşağıdaki imzanın sahibi, Luxottica Group S.p.a., bunun ana kuruluşları, bağlı ortaklıkları, şubeleri, temsilcileri ve vekillerine (hepsi birlikte "Luxottica”) benim adımı, adresimi, e-mail adresimi, beyanlarımı, video, ses kayıtlarımı, fotoğraflarımı veya diğer benzerlerini tamamen veya kısmen, sadece başlı başına veya diğer materyaller ile birlikte, hiçbir kısıtlama öngörülmeksizin metin, fotoğraflar, video veya görüntüler dâhil olarak her türlü medyada (gerek halen bilinenler gerekse daha sonra keşfedilecekler) ve her türlü ve her amaç için tanıtma, reklâm, promosyon, yarışmalar, ambalajlama ve ticaret dâhil olarak ancak bunlara sınırlı olmaksızın dünyanın her bir yerinde kullanım yöntemi, sıklığı ve süresi kısıtlanmamış olarak kullanmaları, yeniden kullanmaları, yayımlamaları, yeniden yayımlamaları, halka açıklamaları, düzenlemeleri, iletmeleri, sergilemeleri ve çoğaltmaları için mutlak ve geriye alınmaz şekilde hak ve izin vermiş olduğumu onaylıyorum. Adım, adresim, e-mail adresim, beyanlarım, video, ses kayıtları, fotoğraflarımın ve her diğer benzerlerinin her türlü görseller, kopyalar ve diğer elementler ile yegâne takdir yetkisine sahip olarak Luxottica’nın tüm medya kullanımları (internet üzerinde kullanım da dâhil ancak bununla sınırlı olmaksızın) için bunları kullanmaya karar verebileceği ve bu bağlamda Luxottica’nın adımı, adresimi, e-mail adresimi, beyanlarımı, video, ses kayıtlarımı, fotoğraflarımı veya benzerlerini kullanma yükümlülüğü bulunmadığını kabul ediyorum. Tarafımdan bu İnternet sitesine yüklenmiş olan her ve tüm içeriklerin ("İçerik") Luxottica'nın ön onayına tabi olacağını kabul ediyorum. İçerik; kesinlikle rencide edici, hakaret edici, iftira niteliğinde, müstehcen, edebe aykırı, yakışıksız veya dine hakaret edici olamayacağı gibi herhangi bir suretle kamu düzeni ve ahlak ilkelerini ihlal etmeyecek veya potansiyel olarak reşit olmayan kişilere herhangi bir şekilde zarar vermeyecektir; dini veya politik açıklama bulundurmayacak, ne de herhangi bir nedenden dolayı illegal olmayacaktır. İçerik, doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir üçüncü tarafa zarar vermeyecek veya yasalara aykırı davranışlara teşvik edici olmayacaktır. Ayrıca, İçerik - telif hakkı yasası ve veri koruma yasası da dâhil ancak sadece bununla sınırlı olmamak üzere - yürürlükteki kanunları kesinlikle ihlal etmeyecek veya ayırt edici işaretleri, fikri veya sanayi mülkiyet haklarını veya diğer üçüncü tarafların haklarını kapsamayacaktır; ilgili telif haklarının sahipleri tarafından sarahaten izin alınmadan telif hakkı ile korunan içerikleri kesinlikle ihtiva etmeyecektir. İçerikler; Ray-Ban dışındaki ticari markaları kapsamamalı ve Sponsor'ların sunucularının fonksiyonelliklerini etkileyecek yazılımlar ile bu sunucularda depolanan verilere veya bilgi ve bildirimlere erişim sağlama amacını güden yazılımlar dâhil olarak Ray-Ban.com sitesini zarara uğratma veya herhangi bir suretle etkileme amacını taşıyan virüs veya herhangi bir yazılımı kesinlikle ihtiva etmeyecektir. İçerik; reklâm veya promosyon materyalleri veya marka ile ilgili olmayan diğer mesajları kesinlikle bulundurmayacaktır. Sadece Sponsor'un takdirine bağlı olarak bu şartlardan herhangi birini karşılamayan ve/veya Sponsor tarafından olumsuz, rencide edici veya herhangi bir surette tartışmaya yol açabileceği varsayılan içerikler elenecek ve kamunun bunları görmesi engellenecektir. Her türlü yasalara aykırı davranış ile üçüncü taraflara zarar getirebilecek her tutumun yetkili makamlara duyurulacağını kabul ediyorum. Ayrıca işbu İzin ve Feragatname/İbranamenin ilişkin oldukları bağlamda sunulmuş tüm malzemelerin sadece ve münhasır Luxottica mülkiyetinde oldukları ve onun mülkiyetinde kalacakları ve benim hiçbir şekilde herhangi bir ödeme, ücret, karşılık veya bedel almayacağımı da kabul ediyorum. Yollamış olduğum içeriğin Tarafımdan şahsen yaratılmış olduğunu, içeriğin yegâne sahibi ve telif hakkının sahibi olduğumu ve içerikte ismi geçen her kişinin önceden iznini almış olduğumu beyan ederim. Yukarıda belirtilmiş olan hakları Luxottica’ya tanımak için herhangi bir üçüncü taraf veya kuruluş rızasını almamın veya bunlara herhangi bir ödeme yapmamın gerekmediğini ve bu hakları tanımak için hak sahibi olduğumu açıklıyorum ve garanti ediyorum. İşbu belge ile bitmiş ürünleri ve olası kullanılacak tanıtım/reklâm kopyalarını olası kontrol etme ve onaylama haklarımdan feragat ediyorum ve işbu belge ile Luxottica ve görevlilerini, yöneticilerini, memurlarını, yüklenicilerini, acentelerini ve görevli personelini, Luxottica’nın lisansörleri, halefleri ve vekillerini, bunlar dâhil olarak ancak bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü ve her sorumluluktan, zararlardan, taleplerden, bedellerden (avukatlık ücretleri sınırlandırılmaksızın dâhil edilerek) ve işbu bağlamda bahşedilmiş her türlü kullanımdan kaynaklanan veya buna ilişkin ortaya çıkan masraflardan, iftira, mahremiyetin ihlali, ilan hakkı veya telif hakkı ihlali için her türlü talep dâhil olarak ancak sınırlı olmaksızın ibra ediyorum, muaf tutuyorum, zarar görmeyeceklerine dair peşinen kefil oluyorum ve onları sorumlu tutmuyorum. Bana ilişkin ve tarafımdan verilmiş beyannameler veya açıklamalara dair işbu belge ile söz konusu beyannamelerin veya açıklamaların doğru ve tam olarak benim gerçek ve dürüst deneyimimi ve/veya kanaatimi yansıttıklarını garanti ediyorum. Luxottica’nın makul nedenlerle verilmesini talep edebileceğini onaylayarak, olası ilave belgeleri düzenleyeceğimi kabul ediyorum. Bağlayıcı anlaşma yapabilmek için yasalar tarafından gerekli kılınan yaş haddini aşmış olduğumu, video/fotoğraflarda çekilmiş tüm kişilerin yasalar tarafından gerekli kılınan yaş haddini aşmış olduklarını ve işbu bağlamda bahşetmiş olduğum hakları bahşetmem üzerinde etki gösterebilecek ihtilaflı sözleşmesel yükümlülüklerimin bulunmadığını açıklıyorum. Reşit olmamam halinde, aşağıdaki yasal velimin imzası, işbu İzin ve Feragatname/İbranamenin terim ve şartlarının benim namıma bu velinin onayını almış olduğu anlamına gelecektir.

  MARKETİNG AMACI DOĞRULTUSUNDA VERİLERİN İŞLENMESİNE ONAY VERİLMESİ

  Bu opsiyonu seçerek ve düğmeye tıklayarak (tıklamak isteğe bağlıdır!), yukarıda yer alan bilgilendirme beyanı hakkında bilgiye sahip olduktan sonra, bu bilgilendirme beyanında belirtilen sınırlar dâhilinde, özelleştirilmiş şekilde ve tercihlerime göre e-posta, sms, telefon, vb. yoluyla da Luxottica Grubu'nun promosyon kampanyalarının gerçekleştirilmesi çerçevesinde benimle iletişim kurulması amacıyla (hassas olmayan) kişisel verilerimin işlenmesine - verilerin Avrupa Birliği dışına aktarılması ile bilgilendirme beyanında belirtilen üçüncü taraflara bildirilmesi dâhil olarak - RIZA VERİYORUM.

  The Order of Never Hide - Your password has been reset

  OVERLAYS_RESET_SUBTITLE

  Desteklenmeyen bir web
  tarayıcısı kullanıyorsunuz

  Lütfen aşağıdan desteklenen bir tarayıcı yükleyin

  FOTOĞRAF YÜKLE

  FOTOĞRAF YÜKLE

  FOTOĞRAF YÜKLE

  Edit image

  Gönderin
  İletildi

  Paylaşmak umursamaktır, senin de umursadığın belli. Değişim Hikayen onaylandığı zaman The Order sana gizlice gizli olmayan bir e-posta gönderecek.

  Arkadaşlarını bir Değişim Hikayesi yaratmaya davet et

  Diğer Değişim Hikayelerini keşfet

  Değişim Hikayen neredeyse hazır

  Erase Sevgili Değişim Hikayen neredeyse yayında ve sevilmeye hazır. Bir sonraki adımda gönderini tamamlayabileceksin. Bu aynı zamanda profil fotoğrafı koymak, Değişim Hikayenin tarifini eklemek ve son düzenlemeleri yapmak için de bir fırsat.

  Değişim Hikayeni değiştirmek mi istiyorsun? Kampanyanı düzenle.
  Daha sonra değiştiremeyeceksin.

  Your video has
  been submitted

  DEĞİŞİM HİKAYESİNİ İNCELE

  [[error]]

  Geri
  Atla

  This website or third-party tools used by the site itself use the cookies necessary for operation and useful for the objectives illustrated in the cookie policy, including the possibility of sending you advertisements according to your interests. If you want to know more or refuse consent to all or some of the cookies, consult the cookie policy.
  By closing this banner, scrolling this page, clicking on a link or continuing browsing in any other way, you will agree to use of the cookies.